Category

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze sprzętu stomatologicz dentalzz.pl

Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wyposażenie urządzenia. Każdy sprzedawca powinien podać nam dokładne informacje na temat: nazwy, modelu i typu danego unitu oraz dodatkowych elementów jego wyposażenia. Jeśli sprzedający tego nie zrobił i mówi ogólnikami, to może oznaczać, że coś jest w tym unicie niedopracowane lub chce coś ukryć.

Greeloy Przenośny unit stomatologiczny GU-P206+ Lampy polimeryzacyjne + Zestaw rękojeści +Głowa fantomowa

Mikrosilnik
Najlepsze są mikrosilniki elektryczne, tzw. bezszczotkowe. Są to mikrosilniki trójfazowy na prąd zmienny. Nie posiadają elementów ścierających się (szczotek), są więc praktycznie bezobsługowe. Mają dużą moc na małych obrotach. Są bardzo ciche. W wielu modelach można precyzyjnie ustawić obroty oraz moc. Ich wadą jest cena rękawów.

Turbiny
Praktycznie każdy lekarz ma swoją ulubioną markę turbin. Warto zatem wybrać taką, którą dobrze nam się pracuje. Musimy jednak wiedzieć, że unit może obsługiwać rękaw turbinowy na kilka sposobów. W unitach pneumatycznych standardowo jest możliwość sterowania mocą, czyli obrotami turbiny, naciskając mocniej lub lżej sterownik nożny.

Skalery
Jest kilka wiodących firm prokurujących skalery w wersjach ze światłem i bez światła. Zasadnicze pytania brzmią tutaj – ile do nich kosztują tipy bądź czy są dostępne tanie ich zamienniki? Ponadto jest jeszcze coś ważniejszego, na co koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę. Mianowicie tipy skalerów u większości producentów są na pierwszy rzut oka takie same.

Lampy polimeryzacyjne
Zaletą zamontowania lampy polimeryzacyjnej na panelu asysty lub panelu lekarza jest to, że zawsze jest ona gotowa do użycia. Nie trzeba jej ładować, przygotowywać do użycia, szukać na pólkach itp. Są jednak i wady. Światłowód lampy jest szklany i bardzo łatwo go uszkodzić. Wystarczy upuścić mikrosilnik z kątnicą na światłowód lampy i może dojść do pęknięcia.

Dmuchawki
Wybór dmuchawek jest duży. Są dmuchawki ze światłem lub bez światła, z podgrzewaną wodą lub bez tej opcji. Przede wszystkim musimy jednak wiedzieć, ile kosztują dysze konkretnej końcówki dmuchawki.

Kompresor i pompa
Na rynku dostępne są dwa typy kompresorów – z osuszaczem i bez osuszacza. Kompresor z osuszaczem wydłuża życie turbiny, niweluje zatykanie się piaskarki i przedłuża żywotność podzespołów w unicie. Zalet tego rozwiązania jest naprawdę wiele. Niestety ten typ kompresora jest znacznie droższy w zakupie. Droższe jest też jego utrzymanie i konserwacja, a na dodatek ma niestety krótszą żywotność.

Lampa oświetlenia głównego
Większość lamp wykonanych jest obecnie w technologii LED. Dziś jest to już standard. Lampa powinna mieć możliwość płynnej regulacji mocy światła, w tym szybkiego ściemnienia w celu zakładania wypełnienia lub możliwość włączenia takiego światła, które nie polimeryzuje wypełnienia.

Fotel stomatologiczny
Najważniejsza cecha fotela, którą powinien mieć, to możliwość wygodnej pracy zarówno z pacjentem siedzącym, jak i z pacjentem leżącym. Powinien mieć także możliwość niskiego zjechania siedziska na wysokość ok. 40 cm od podłogi oraz
podniesienia siedziska do około 85 cm nad podłogę.

Ile lat posłuży unit?
Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale prosta, zależy bowiem od wielu czynników. Oczywiście jakość wykonania odgrywa znaczącą rolę, ale nie mniejszą odgrywa sposób obchodzenia się ze sprzętem. Unity pracujące w gabinetach, gdzie na tym samym sprzęcie pracuje wielu użytkowników, zużywają się szybciej. Co ciekawe znaczenie ma także to, czy przy fotelu pracuje pracownik czy właściciel gabinetu.
 


Poprzednia strona:Jak wybrać lampa zabiegowa bezcieniowa led
Dodaj opinię Imię lub pseudonym:


Twój email:


Twoja opinia:
Gwiazdki ocena:

brak recenzji