Category

Jak wybrać kompresor stomatologiczny ? dentalzz.pl

Sprężarki powietrza są niezbędnym elementem każdego gabinetu dentystycznego, ponieważ zasilają wiele najważniejszych narzędzi, tak zwanych unitów. Wybór odpowiedniego kompresora może pomóc w zbudowaniu praktyki nastawionej na wzrost, a zły wybór może potencjalnie narazić pacjentów na szkodę podczas wykonywania zabiegów. Chociaż użycie określonego typu sprężarki powietrza nie gwarantuje braku obecności patogenów, pomaga wybrać sprężarkę, która zapewni najlepszą możliwą jakość powietrza.

Greeloy® GA-81Y Bezolejowy kompresor powietrza dentystycznego z suszarką

Jakość powietrza jest najważniejsza!
Kluczowym elementem tego, na co należy zwrócić uwagę przy doborze kompresor stomatologiczny, musi być jakość wytwarzanego powietrza. Powodem jest to, że wysokiej jakości powietrze jest bezpieczniejsze dla pacjentów i innego sprzętu w Twojej praktyce.

Chroń swoje unity
Narzędzia dentystyczne nie należą do najtańszych. Oznacza to, że właściwa kontrola i pielęgnacja materiałów eksploatacyjnych jest bardzo ważna, biorąc pod uwagę, że przeciętny dentysta co roku wydaje około 50000 złotych na materiały kliniczne. Jeśli sprzęt jest uszkodzony i wymaga częstszej wymiany, pracujesz przeciwko swoim przychodom i wpływasz negatywnie na zdolność rozwoju.

DynAir Cicha sprężarka powietrza bez oleju dentystycznego DA7002 CE

Kompresor stomatologiczny - olejowy czy bezolejowy?

Sprężarki powietrza smarowane olejem wydają się być cichsze i mogą działać dłużej niż inne modele, co sprawia, że wydają się być najlepszym wyborem dla gabinetu dentystycznego, ale…Głównym powodem, dla którego wielu dentystów wybiera kompresor bezolejowy, jest mniejsze ryzyko zanieczyszczenia sprężonego powietrza środkiem smarnym. 

Podobnie jak inne używane przez Ciebie narzędzia dentystyczne, nie wszystkie Sprężarki dentystyczne są sobie równe. Istnieje wiele opcji wydajności i mocy, a także materiały i układ, które mogą stworzyć lub zepsuć system sprężonego powietrza w Twoim gabinecie dentystycznym. Przyjrzeliśmy się kilku głównym punktom dotyczącym wyboru odpowiedniej sprężarki stomatologicznej i wymaganiom, o których należy pamiętać przy zakupie kompresora dentystycznego.
 


Poprzednia strona:Czym kierować się podczas wyboru unitu stomatologicznego?
Next:Jak wybrać lampę do wybielania zębów?
Dodaj opinię Imię lub pseudonym:


Twój email:


Twoja opinia:
Gwiazdki ocena:

brak recenzji