Category

Czym kierować się podczas wyboru unitu stomatologicznego? dentalzz.pl

Czym kierować się podczas wyboru przenośny unit stomatologiczny? Jakie ma końcówki? Kolorem tapicerki? Ceną? Często sprzedawcy tak kierują rozmową, że odwracają uwagę od wielu istotnych elementów, a skupiają się na mało ważnych szczegółach.

Poniżej postaram się udzielić kilku wskazówek i obalić niektóre mity, szczególnie dotyczące spraw technicznych.

BD-402 Przenośny unit stomatologiczny + Lampy polimeryzacyjne + Zestaw rękojeści + Głowa fantomowa

Po pierwsze: ERGONOMIA
Jest to chyba najważniejsze kryterium, które powinno być uwzględniane przy zakupie unitu stomatologicznego. W końcu to Państwo spędzają przy nim kilka godzin dziennie, a mnożąc to przez ilość dni w roku i ilość lat przez które użytkowany jest sprzęt, właściwa ergonomia pracy nabiera szczególnego znaczenia.

Po drugie: NIEZAWODNOŚĆ

To bardzo ważne kryterium przy wyborze unitu. Wielu sprzedawców w rozmowie z Państwem będzie twierdziło, że sprzęt się nie psuje, że jest prosty w budowie i nie ma co się uszkodzić, itd. To nieprawda! Każde urządzenie mechaniczne czy elektryczne ma prawo się zużywać, ulegać awariom i może wymagać okresowych regulacji lub przeglądów. Ważne jest aby usterki występowały stosunkowo rzadko i były takimi, które nie są zbyt uciążliwe oraz nie powodują przestojów w pracy. W końcu unit stomatologiczny to podstawowy sprzęt w Państwa gabinecie.

Po trzecie: SERWIS
Ta kwestia jest ściśle związana z niezawodnością i zapewnieniem ciągłej pracy gabinetu. Unit stomatologiczny jest sprzętem pracującym w gabinecie przez co najmniej kilkanaście lat. Będzie wymagał opieki serwisowej zarówno podczas gwarancji jak i po jej upływie. Ważnym pytaniem jest czy w pobliżu Państwa znajduje się autoryzowany serwis producenta, czy dany serwis szybko reaguje na zgłoszenia usterek i jak szybko jest w stanie je usunąć.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wyboru sprzęt dentystyczny, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail, a my pomożemy Ci ustalić, który sprzęt jest odpowiedni dla Ciebie i Twojej praktyki.


Poprzednia strona:Jak działa endometr?
Next:Jak wybrać kompresor stomatologiczny ?
Dodaj opinię Imię lub pseudonym:


Twój email:


Twoja opinia:
Gwiazdki ocena:

brak recenzji