Category

Lampy polimeryzacyjne w stomatologii i ich funkcje dentalzz.pl

W stomatologii do wypełniania ubytków bardzo często stosuje się materiały światłoutwardzalne. W odróżnieniu od materiałów chemoutwardzalnych, czynnikiem aktywującym proces zastygania materiału jest światło o określonych parametrach. Współczesna stomatologia opiera się na lampach diodowych i halogenowych, rzadziej jednak spotyka się lampy plazmowe (ksenonowe) oraz argonowe.


Refine MaxCure9 1 sekunda lampy polimeryzacyjne bezprzewodowe szerokie spektrum


Oczekiwania pacjentów zmieniają się wraz z rozwojem społeczeństwa i technologii, a w ślad za nimi idą coraz to nowe rozwiązania w różnych dziedzinach życia. Nie inaczej jest w stomatologii. Wizyty u dentysty są jednymi z najmniej przyjemnych, dlatego od zawsze ludzie pragnęli przebywać na fotelu pod okiem stomatologa jak najkrócej.

Jak lampy polimeryzacyjne trafiły do gabinetów dentystycznych?
Pierwsze lampy polimeryzacyjne były źródłami światła, które emitowały promieniowanie UV. Dość szybko oceniono, że jest ono zbyt duże i może mieć niekorzystny wpływ na organizm człowieka. Dlatego zaprzestano ich stosowania, mimo że początkowo były one wykorzystywane do utwardzania laków pokrywających szczeliny zębów.

Woodpecker I LED 1 sekundowe utwardzenie Lampy polimeryzacyjne stomatologiczne Led bezprzewodowy

Lampy polimeryzacyjne w stomatologii i ich funkcje
Obecnie bowiem coraz większą popularnością w stomatologii cieszą się materiały fotokompozytowe. Mogą przybierać różną postać. Czasami są to wypełnienia płynne, kiedy indziej stałe. Ważne jest jednak, że swoją ostateczną formę przybierają właśnie pod wpływem promieniowania emitowanego z lampy polimeryzacyjnej bezprzewodowe.

 


Next:Jaką lampę polimeryzacyjną stomatologiczną wybrać?
Dodaj opinię Imię lub pseudonym:


Twój email:


Twoja opinia:
Gwiazdki ocena:

brak recenzji