Category

Jaką lampę polimeryzacyjną stomatologiczną wybrać? dentalzz.pl

Jaką lampę polimeryzacyjną stomatologiczną wybrać?

Bardzo często wizyta pacjenta w gabinecie stomatologicznym kończy się założeniem wypełnienia i utwardzeniem go. Do wykonania tej czynności niezbędna jest lampa polimeryzacyjna stomatologiczna. Przy pomocy nowoczesnych lamp można utwardzić wypełnienie umieszczone w zębie już w zaledwie 7 sekund. Jest to ogromna oszczędność czasu. Ponadto podczas procesu twardnienia materiału wypełniającego w tak krótkim czasie, naświetlanie generuje znacznie mniejszą ilość ciepła. Dzięki takiej technologii ryzyko przegrzania się miazgi zęba jest zminimalizowane. Sklep internetowy dentalzz.pl oferuje wysokiej jakości lampy polimeryzacyjne renomowanych producentów.

Refine MaxCure9 1 sekunda lampy polimeryzacyjne bezprzewodowe szerokie spektrum

W zasadzie wszystkie produkowane obecnie lampy polimeryzacyjne stomatologiczne działają w podobny sposób. Wyposażone są bowiem w światło LED o zróżnicowanej mocy. Na ogół działają bezprzewodowo. Nie oznacza to jednak, że wszystkie urządzenia z tej kategorii są takie same.

Spore znaczenie ma w tym przypadku zastosowany akumulator. Dużo zależy od jego pojemności, jakości i szybkości ładowania. Lepszy akumulator pozwala oczywiście na dłuższą pracę bez konieczności jego ładowania. Warto także zwrócić uwagę na intensywność światła, która wyrażana jest w mW/cm2. Im lampa jest mocniejsza, tym szybszą polimeryzację oferuje. Wprawdzie różnice w szybkości działania nie są duże, ale  ma to duży wpływ na cenę sprzętu. Dodatkowo najnowocześniejsze lampy klasy premium mają coraz częściej funkcje dodatkowe takie jak wykrywanie próchnicy czy ujść kanałów. Są to elementy drogie, ale za to przydatne.

Co jeszcze wpływa na cenę lampy polimeryzacyjnej stomatologicznej? Okazuje się, że sporo zależy także od wyglądu urządzenia. Więcej zapłacić trzeba za sprzęt kolorowy czy oferujący dodatkowe funkcjonalności. Oczywiście do zadań podstawowych nie ma potrzeby kupowania najdroższej lampy na rynku. Dobrą praktyką jest natomiast posiadanie urządzenia zapasowego. Lampy polimeryzacyjne są ciągle narażona na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Dlatego w ich przypadku o wypadek nie jest trudno.


Poprzednia strona:Lampy polimeryzacyjne w stomatologii i ich funkcje
Next:Jakie są rodzaje mikrosilników protetycznych?
Dodaj opinię Imię lub pseudonym:


Twój email:


Twoja opinia:
Gwiazdki ocena:

brak recenzji